intelligentztest
Dzisiaj przetestowano: 214 osóbŁącznie: 131910 przebadanych

Inteligencja znanych osób / 2017-10-23 08:04:00

Według najnowszych badań około 50% ludzi ma IQ na poziomie od 90 do 110 punktów. Warto wspomnieć o tym, że jedynie 0,5 % osób może pochwalić się inteligencją geniusza, czyli zdobyć na teście ponad 140 punktów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jak prezentuje się inteligencja znanych osób i kto może pochwalić się najlepszym wynikiem.

Najwyższy iloraz inteligencji sławnych ludzi
Jednym z najwyższych ilorazów inteligencji może pochwalić się Albert Einstein. Wybitny fizyk, laureat Nagrody Nobla i twórca teorii względności może pochwalić się wynikiem 162 punkty. Warto wspomnieć o tym, że liczba ta stanowi w dzisiejszych czasach jeden z progów geniuszu intelektualnego, który umożliwia przystąpienie do MENSY.

Bardzo wysokim ilorazem inteligencji może pochwalić się także Bill Gates (160 punktów). Założyciel Microsoftu uważany jest za jedną z osób o najwyższym współczynniku inteligencji w branży IT. Co ciekawe największy konkurent Billa Gatesa, czyli Steve Jobs (założyciel marki Apple) może pochwalić się ilorazem inteligencji na poziomie 86 punktów.

IQ sławnych aktorów
Wysokim ilorazem inteligencji może pochwalić się brytyjski aktor i komik Rowan Atkinson (178 punktów), który znany jest na całym świecie z roli Jasia Fasoli. Najnowsze badania wykazały, że osoby które mają duże poczucie humoru są zdecydowanie bardziej inteligentni.

Quentina Tarantino - jeden z najpopularniejszych reżyserów współczesnego kina może pochwalić się IQ zbliżonych do największych naukowców. 160 punktów to bardzo wysokie wynik, który udowadnia, że osoby inteligentne nie zawsze muszą ukończyć studia na renomowanej uczelni.

135 punktów inteligencji zdobyć Arnold Schwarzenegger jeden z najpopularniejszych aktorów i kulturystów. Były gubernator Kalifornii nie ma się czego wstydzić, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę średnie IQ kolegów po fachu.

IQ sławnych polityków
Jeżeli chodzi o świat polityki to bardzo wysokim ilorazem inteligencji może pochwalić się obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump (156). Poprzedni prezydent Ameryki Barack Obama może się pochwalić wynikiem 130 punków. Z byłych prezydentów USA godny uwagi jest także iloraz inteligencji Johna F. Kennedy’ego - 119 punktów.

Jeden z najbogatszych polityków świata Bill Clinton posiada IQ na poziomie 137. Nieco większą inteligencję ma jego żona Hillary-Clinton (140), która przegrała wybory o fotel prezydenta z powyżej opisanym Donaldem Trumpem.

IQ sławnych piosenkarek
Wysokim ilorazem IQ może pochwalić się amerykańska wokalistka Madonna (140) oraz kolumbijska artystka Shakira (140). Wysoką inteligencją może pochwalić się także Sharon Stone, która z wynikiem 154 klasyfikuje się na jednym z najwyższych pozycji jeżeli chodzi o branżę muzyczną. Lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie Courtney Love (160 punktów) i Natalie Portman (164 punktów).

Top 5 najinteligentniejszych ludzi na świecie
Za najbardziej inteligentnego człowieka uznaje się Terence Tao, który w wynikiem 230 punktów zajmuje pierwsze miejsce na liście od wielu lat. Na drugim miejscu jest Christopher Hirata z wynikiem 225 punktów, a na trzecim Leonardo da Vinci, którego szacunkowe IQ wynosiło 220 punktów. Poza podium uplasował się Johann Wolfgang von Goethe (210 punktów) i Kim Ung-Yong (210 punktów).
Strona Główna | Rozpocznij test IQ | Ciekawostki IQ | Statystyki | TOP100 | O nas | Regulamin | Kontakt